Bumerang

29 Eylül 2014 Pazartesi

Nike Run İstanbul 2014 212x216
Merhaba. bir süre önce gerçekleşeceğini haber verdiğim Nike Run 212X216 koşusu dün yapıldı. Hava şartları uygun olmamasına rağmen, yaptığımız antremanlar hatırına eşimle yarışa girdik. Çok şükür alnımızın akıyla madalyamızı aldık. Geçen seneki yarıştan 7 dk. daha önce bitirdik ki bizim amacımız zaten kendi zamanımızla yarışmaktı. Gelelim etkinliğin detaylarına;

Etkinlik Suadiye Otelin önündeki yeşil alanda, denizin kenarında, sadece katılımcıların alındığı, çeşitli aktivitelerin olduğu bir bölgede yapılıyor. Ancak fırtına ve yağmurun etkisiyle çim alan balçık haline gelmiş olduğundan, geçen sene sahne önünde her türlü aktiviteye katılanlar, bu sene üstü kapalı ama yanlardan yağmur yedikleri alanlarda toplaştılar. Neyse ki yağmur 18:00 civarı durdu ve trainerlar eşliğinde ısınmaya başladık.  Sonrasında havanın düzelmesi büyük şanstı.
Millet ısına dursun, biz özçekimlerimizi(bu lafa da hastayım) yaptık

Bu sene 212 Avrupa yakası Sarı, 216 Avrupa yakası mavi tshirtlerle yarıştı. Ayrıca A-B ve C kategorileriyle profesyoneller ve keyfine yarışa katılanlar ayrıldı. Ayrıca geçen senenin aksine yarış ters yönden yapıldı. Yarış başlamadan önce yarışçılar antremanlarını Nike+ Running uygulaması ile kayıt altına aldı. Böylece 212 ve 216 araşındaki yarış gerçek yarıştan çok önce başladı. 212 daha çok koşarak ödülleri topladı. Tam olarak anlayamadım ama sanırım 212 kazandığı için seneye yarış Ortaköyde yapılacak.

Veeee 7 Km'yi yarış süresi içerisinde bitirerek maldalyalar alınır....
Allah kısmet ederse seneye yine yarıştayız, sizleri de bekleriz

Organizasyon iyi güzel ama hala bazı eksikler var. Özellikle 3. ve 5. kilometrelere konan su istasyonlarında önden gidenlerin kısa sürede suyu bitirmeleri ve arkadan gelenlerin bir damla su bulamaması çok sinir bozucu oluyor. Biz geçen sene de bunu yaşadığımızdan suyumuz yanımızdaydı.  Ama herkes söyleniyordu su yok diye. Bir uyarı da yarışçılara, yol boyunca atılan pet şişeler müthiş bir kirlilik yaratıyordu. Keşke organizasyoncular da bir kaç çöp bidonu bıraksalardı ortalık böyle pet şişe kaynamazdı. Bir de yarış sonrası kaçıncı olduğumuzu görüyoruz ama kaç kişi içinde, kadın erkek kaç katılımcı var bunları göremiyoruz. umarım sonraki yarışlarda bu sorunlar çözülür.

Öyle böyle güzel bir organizasyonu daha bitirdik, organizasyoncuların ellerine, katılanların ayaklarına sağlık, Nike'ın da karına bereket....

Sevgiler Başak


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder